poniedziałek, 20 grudnia 2010

Dziki Świat - Ala Kuchcińska - SussensDziki Świat to biografia niezwykłej kobiety, Ali Kuchcińskiej urodzonej na Litwie Polki.
Swoje dzieciństwo autorka opisuje jako cudowne, pełne miłości, dostatku i zabawy. Kiedy wybucha II wojna światowa cały dotychczasowy świat ulega zagładzie, autorka razem z matką i młodszym bratem zostaje wywieziona do Kazachstanu. Po wielu trudach udaje jej się wydostać z wojskami Andersa do Persji, a następnie trafia do obozu dla uchodźców na terenie Afryki prowadzonego przez Brytyjczyków. Zdobywa tam wykształcenie, podejmuję pierwszą pracę, powoli rozkręca pierwszy interes w branży turystycznej. Wychodzi za mąż za wspólnika Anglika Lolly Sussensa. Kiedy ich życie wydaje się ustabilizowane Lolly kupuje wielką farmę i spełnia swoje wielkie marzenie, buduje rezerwat dla dzikich zwierząt.
Książka choć napisana prostym stylem potrafi oczarować opisem życia osoby z której bije optymizm, radość z życia  i wiara we własne siły niezależnie od okoliczności. Fascynujące są także opisy dzikiej przyrody w Afryce, egzystencji w otoczeniu świata nie skażonego cywilizacją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz