niedziela, 30 stycznia 2011

Cień Wiatru - Zafon
Cień Wiatru to książka Carlosa Ruiza Zafona, która potrafi wprowadzić czytelnika w swój własny świat, który po przeczytaniu powieści z żalem przychodzi opuścić. Cień Wiatru to jedna z tych książek, które mogłyby się nigdy nie kończyć, a czytając z jednej strony nie możemy się od niej oderwać, a z drugiej z niepokojem patrzymy, że do końca pozostało już niewiele stron. Jest to też powieść, której przebieg akcji z czasem może się zatrzeć ale nie sposób zapomnieć wrażenia jakie wywarła.

Akcja książki osadzona jest w Barcelonie, mieście w którym minione czasy, odległa przeszłość spotykają się z współczesnością. Jest to miejsce pełne starych pałaców, wąskich uliczek i tajemnic, miejsce które można odkrywać wciąż od nowa.

Pewnego dnia młody Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez swojego ojca do sekretnego miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek aby wybrał przypadkową książkę. Daniel krąży między półkami zastawionymi tysiącami książek i spośród nich wiedziony nagłym impulsem, wybiera powieść zapomnianego pisarza Juliana Caraxa "Cień Wiatru". Oczarowany książką pragnie odnaleźć informacje o  autorze, którego losy są praktycznie nieznane. W trakcie poszukiwań Daniel odkrywa coraz więcej sekretów związanych z zagadkowym życiem nieszczęśliwego Juliana Caraxa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz