wtorek, 4 października 2011

Kapitularz Diuną - Frank Herbert


Kapitularz Diuną jest ostatnią częścią cyklu stworzonego przez Franka Herberta. Tytułowy Kapitularz to ukryta przed całym wszechświatem planeta główna siedziba Bene Gesserit na której siostry podejmują desperacką próbę obrony zgromadzenia przed trudnym do zrozumienia zagrożeniem jakie stanowią przybyłe z Rozproszenia Dostojne Matrony, ogarnięte pasją zniszczenia, przepełnione zniewalającym seksem wykorzystywanym jako broń bezwzględnie niszczą wszystkich, którzy staną im na drodze.
Bene Gesserit na czele z Matką Wielebną Darwi Odrade tkają pajęczą sieć intryg, toczą niebezpieczną grę przekraczając swoje granice moralne której celem jest przetrwanie zgromadzenia we wszechświecie ogarniętym szałem zniszczenia.
Pozycja obowiązkowa dla miłośników Franka Herberta i jego cyklu Diuna choć obiektywnie należy powiedzieć, że książka momentami się dłuży i łatwo się zagubić w rozważaniach głównych bohaterów, które bywają męczące. Atutem powieści jest jej klimat, który jest podobny jak w poprzednich częściach, co dla miłośników Diuny jest wystarczającą pokusą by sięgnąć po ostatni tom cyklu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz